בית / בית וגינה / עיצוב סלונים – פתרונות ביתיים
עיצוב סלונים

עיצוב סלונים – פתרונות ביתיים

עיצוב סלונים חשוב לא רק מבחינה פונקציונאלית אלא גם על מנת לשוות לבית או לדירה אוירה ייחודית וסגנון נעים ומזמין אשר יקלע לטעמם של יושבי הבית וגם לאורחיהם.

סלונים קיימים בכל מיני סגנונות וביניהם סגנון קלאסי, סגנון כפרי, סגנון מודרני, סגנון עתיק וגם סגנון אקלקטי המערב כל מיני סגנונות.

הסלון הקלאסי לא רק שיכלול פריטי ריהוט שימושיים ובסיסיים אלא גם יעוצב עם מספר ספות מסורתי – שלישיית ספות לצד זוג ספות ועוד ספה בודדה בצד. חוץ מעניין ספות, סביר להניח שבסלון הקלאסי יהיה גם שטיח, במיוחד בימות החורף, ובנוסף – יוצב מזנון קלאסי עם טלויזיה ומערכת.

פריט פונקציונאלי נוסף של סלונים קלאסיים הוא פינת האוכל המסורתית הכוללת בדרך כלל שולחן מכובד למדי המתאים לאירוח ומסביבו או לצידיו שישה או שמונה כסאות בעלי ריפוד סולידי.

גווני הסלון הקלאסי הם בדרך כלל טונים שונים של חום עד לבן – חום כהה, חום בהיר, קרם, שמנת, ולבן. המזנונים של סלונים אלו יהיו בגווני עץ קלאסיים של דובדבן, קוניאק, חום וכדומה.

ריפוד ספות וכסאות שולחן האוכל יהא גם הוא בגוונים קלאסיים, למרות שבשנים האחרונות קיימת מגמה של חריגה מגווני השמנת והחום גם בסלונים מסוג זה וניתן למצוא סלונים המעוצבים בסגנון קלאסי גם ספות בגוון ירוק, כחול ודומיהם.

סלונים בסגנון כפרי מזכירים במראם סלונים אירופאיים ובעיקר את הסלון האנגלי. אלו מערבים פריטי ריהוט מעץ ומקש וגם פריטים כבדים בעלי ריפוד.

גווני הסלון הכפרי הם בדרך כלל שקטים ובהירים, אך בהחלט ניתן למצוא בהם אביזים מעניינים וריפודים צבעוניים השוברים את העיצוב השמרני.

סלונים עתיקים יכללו הרבה פעמים ספות מעור, ספות במראה אירופאי מן המאות הקודמות ושולחנות אירוח ופינת אוכל עם גילופים ועיטורים שונים. בסלונים אלו ניתן למצוא הרבה פעמים אח לחימום המזכיר גם הוא סלונים שרווחו בעבר וגם כיום בדירות במדינות אירופאיות קרות.

הסלון המודרני מבוסס על טכנולוגיה ותחכום ועל כן יציע סלון זה פתרונות אחסון והפעלה באמצעות מערכות שונות כמו שלט רחוק וחיישנים למיניהם.

גווני הסלון המודרני עשויים להיות שקטים ובהירים אך לא נדיר למצוא רהיטים בגוון מתכתי בעלי מראה מודרניסטי.

בדוק גם

מתי כדאי להגיע לפגישת טיפול זוגי

מתי כדאי להגיע לפגישת טיפול זוגי

טיפול זוגי יכול לבוא במקום של מצוקה קשה בקשר הזוגי. זוגיות מטבעה חווה משברים. כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *