בית / ביטוח ופנסיה / עולם החיסכון מה יותר משתלם: קרן השתלמות, פנסיה או ביטוח חיים
ביטוח חיים

עולם החיסכון מה יותר משתלם: קרן השתלמות, פנסיה או ביטוח חיים

כאשר אתם עומדים לעשות חסכון חדש חשוב שתגדירו לעצמכם מטרות מדויקות, לצורך מה אתם עושים אותו

במאמר זה נציג בפניכם שלושה מסלולי חיסכון שונים שלכל אחד מהם מטרה שונה בצורה מהותית. חשוב שתכירו אותם, את המגבלות שלהם ולמה הם בדיוק מתאימים. החיים המזמנים לכם לא מעט אירועים, בהם תשמחו לדעת שיש לכם חסכון מתאים שאתם יכולים להיעזר בסכומים שצברתם בו לצורך המטרות שהגדרתם. זה יכולה להיות רכישה של מכונית חדשה פעם בכמה שנים, זה גם יכול להיות שיפוץ של דירה, חתונה של הבת. לחילופין חיסכון מתאים ישרת אתכם לעת זקנה או בשעת צרה. לכל אחד מהמקרים מתאים חסכון אחר. שמתבסס על אורך התקופה שבה הוא נצבר, ובתקנות שקשורות בו ומשפיעות באיזו דרך ותנאים אתם יכולים לשחרר אותו.

קרן השתלמות חסכון לטווח בינוני שיכול להפוך גם לחלק מחסכון פנסיוני

קרן השתלמות, במקור נולדה כאמצעי חיסכון לשכירים שמאפשרת להם לחסוך עבור הוצאות מקצועיות פעם בכמה שנים. עם הזמן הפכה קרן ההשתלמות לאחד התנאים הסוציאליים המקובלים בהרבה מאוד מקומות עבודה, ומזמן בעצם לא משתמשים בה לצרכים מקצועיים אלא לכל הוצאה שהיא. קרן השתלמות הפכה בעצם לאפיק חסכון עיקרי לטווח בינוני עבור רוב העובדים השכירים בארץ. הרפורמות בשוק הפנסיוני שהתבצעו בשנים האחרונות מאפשרות לחוסכים, לקבל החלטה עם תום תקופת החיסכון ולהעביר את הסכום לקופת הגמל שלהם, מבלי שנפגעים התנאים שלהם, מהלך זה נקרא ניידות ותפקידו לעודד את העמיתים לחסוך לטווח ארוך, קופת הגמל של העובדים הוא סוד של חסכון פנסיוני. וכל שחרור והעברה של כספי קרנות השתלמות יוסיפו מאות אלפי שקלים לקופת הפנסיה של העובד

ביטוח חיים

כאשר אדם עושה ביטוח חיים, יש לו שתי מטרות עיקריות, הראשונה היא להשאיר לשארים שלו סכום כסף למקרה שהוא הולך לעולמו. הקטע הזה בביטוח החיים נקרא, ביטוח ריסק. ניתן להשתמש בו אך ורק אם בעל הפוליסה הולך לעולמו. הקטע השני בביטוח החיים הוא מעין חסכון אותו ניתן לפדות עם יציאתו של בעל הפוליסה לגמלאות. בכל מקרה גם ביטוח ריסק מופסק עם יציאתו של החוסך לגימלאות. אפשר לראות את ביטוח החיים כחסכון פנסיוני לטווח ארוך שמשתחרר כסכום אחד בודד.

חסכון פנסיוני- פנסיה

החיסכון השלישי היא קרן הפנסיה שלכם, זהו בעצם חסכון אותו אתם פודים עם הגיעכם לגמלאות. אתם מקבלים בצורת סכומים חודשיים קבועים עד סוף החיים שלכם. במידה ואתם נפטרים בני או בנות הזוג שלכם ממשיכות לקבל את הסכום עד סוף חייהן. השוני המהותי בין קרן פנסיה לצורות החיסכון אותן הזכרנו הוא קודם כל בעצם העובדה שאתם מקבלים סכום חודשי, ההבדל השני הוא שאתם ממשיכים לקבל סכומים קבועים חודשיים בלי קשר לגילכם. וזהו הבדל מאוד מהותי.

סיכום

כשמדובר בחסכון לטווח קצר מבין שלושת המוצרים, קרן השתלמות היא המוצר היחידי שמתאים להגדרה זאת. מין הצד השני אם אתם מחפשים פתרון ארוך טווח שישרת אתכם אחרי יציאתכם לפנסיה עם סוג של שקט נפשי יחסית גדול, קרן פנסיה היא הפתרון הנכון עבורכם

בדוק גם

מתי כדאי להגיע לפגישת טיפול זוגי

מתי כדאי להגיע לפגישת טיפול זוגי

טיפול זוגי יכול לבוא במקום של מצוקה קשה בקשר הזוגי. זוגיות מטבעה חווה משברים. כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *