בית / בית וגינה / החלפת צילינדר ומנעול
החלפת צילינדר ומנעול

החלפת צילינדר ומנעול

החלפת צילינדר או מנעול בדלת היא פעולה שנחשבת לסטנדרטית ושגרתית עבור מנעולן מקצועי. למעשה, זהו אחד השירותים הנפוצים ביותר שמעניק בעל המקצוע הזה ללקוחותיו, משום שישנן לא מעט סיטואציות בהן אנשים זקוקים להחלפת המנעול בביתם או ברכב שלהם. אם גם לכם זה קרה, דעו דבר אחד: מדובר בעבודה פשוטה שתסתיים תוך דקות.

מתי מומלץ להחליף צילינדר?

כאמור, ישנם לא מעט מצבים בהם תידרש החלפת מנעול, בין אם זהו מנעול צילינדר או מנעול דלת פשוט. אלו רק חלק מהמקרים שבעקבותיהם אנשים רבים בוחרים להזמין את שירותיו של מנעולן מוסמך להחלפת המנעול:

  • כניסה לדירה בה התגורר בעבר אדם אחר
  • אובדן מפתח (שיכול להזמין פורצים)
  • איבוד כל סט המפתחות המותאמים למנעול זה
  • פריצה שגרמה להרס המנעול
  • בעיה במנגנון שמונעת את פתיחתו
  • חלק מהמפתח שנשבר בתוך המנעול
  • רצון לשדרג את רמת האבטחה של הדלת

למעשה, לא תמיד יבחר המנעולן בהחלפת המנעול. לעיתים, המנעולן יוכל להחזיר את המנעול לשימוש מלא גם מבלי להידרש לפעולת ההחלפה, מה שגם יחסוך לכם כסף. אבל, כאשר יש לבצע החלפת צילינדר או מנעול רגיל, חשוב שתוודאו שמדובר באיש מקצוע מוסמך ומיומן.

כיצד מתבצעת החלפת צילינדר או החלפה של מנעול רגיל?

החלפת מנעול בבאר שבעגשו לכל דלת בביתכם. תוכלו לראות כי המנעול, בצד הדלת, מחוזק על ידי שני ברגים בדרך כלל. שחרור של שניהם, ולעיתים גם שחרור של בורג נוסף בחלקו הפנימי של המנגנון, יאפשר לכם להוציא את כל המנעול ולהכניס במקומו אחד חדש.

אבל, מה שנשמע קל ופשוט בתיאוריה הופך למורכב יותר בפועל. בייחוד כאשר מדובר בהחלפת צילינדר (מנעול בצורת גליל המורכב מכמה שכבות ונחשב לנפוץ ביותר כיום), חשוב שיעשה את העבודה מנעולן מוסמך, שיוכל להתאים את המנגנון החדש בצורה הטובה ביותר לדלת הבית.

אגב, החלפת מנעול יכולה להתבצע גם ברכב, אז היא תהיה מורכבת מעט יותר. דרך החלפת המנגנון ברכב שונה ומורכבת מזו שמתבצעת בדלת הסטנדרטית, וכאן מומלץ לא לנסות ולהתעסק עם המנגנון, משום שבדרך זו עלול להיווצר נזק משמעותי לדלת ולמנעול.

כמה עולה החלפת צילינדר וכמה זמן היא אורכת?

כפי שציינו, החלפה של מנעול היא עניין יחסית מהיר. כמעט כל מנעול, בין אם מדובר במנגנון פשוט או בצילינדר, יוחלף על ידי איש מקצוע תוך עשר דקות לכל היותר. כאשר מדובר במנגנונים חשמליים ופונקציות אבטחה מתקדמות, ייתכן שהעבודה תהיה מעט יותר ממושכת – בין רבע שעה ל-20 דקות.

מעבר לזה, חשוב כמובן לדעת מהו מחיר העבודה. ובכן, החלפת מנעולים תעלה לרוב בין 200 ל-300 שקלים, כאשר המנעולים הפשוטים יהיו הזולים יותר כמובן. החלפת צילינדר יכולה להגיע גם ל-350 שקלים ומעט יותר מזה, תלוי במשך העבודה וברמת האבטחה שמציעה הדלת.

להזמנת מנעולן מקצוען להחלפת מנעול צילינדר אנו ממליצים להשתמש בשירותיו של ריקו המנעולן.

בדוק גם

איך לתכנן חתונה מושלמת

איך לתכנן חתונה מושלמת

בחרתם תאריך לחתונה? מה חשוב שיהיה בכל חתונה? כדאי מאוד לקרוא ולהבין את הסודות שאתם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *